Vinotéka u Lachtana

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ- DOBRÁ VINICE

Bílé víno z Národním parku Podyjí pro Moravu s ojedinělým prvohorním podložím, geologicky patřícím k Českomoravské vrchovině - Českému masivu. Víno má nazlátlou barvu, vůně je velmi výrazně minerální s krouhaným jablkem a pepřovitostí. V minerální chuti se objevují badián a žlutá jablka delicius se skořicí s lehkým oxidativním charakterem a příjemnou kyselinkou.
U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Víno zrálo na starých použitých sudech. Je to skvělé víno, vhodné k vepřovému, drůbeži, ale i zvěřině jako je koroptev a bažant, nebo k české rybě. Velmi pěkně udělaný veltlínek!
Dobrá Vinice patří k průkopníkům naturálního vinaření na Moravě a k jeho špičce. Víno pochází z vlastních vinic v okolí Znojma, převážně pak v Národním parku Podyjí. Celý charakter produkce je ovlivněn prvohorním podložím vinic. Hrozny se lisují celé a mošty pak kvasí a následně vína pak zrají převážně v dubových a akátových sudech, nebo se vína dlouhodobě macerují na slupkách či bobulích 6 až 11 měsíců v originálních nádobách dovezených z Gruzie qveveri. Petr Nejedlík byl vlastně prvním v ČR, kdo tuto metodu starou několik tisíc let u nás zavedl do praxe. Vína Petra Nejedlíka jsou vyhledávána a prodávána do mnoha zemí a vybraných Michelinských restaurací.

330  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2020 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram