Vinotéka u Lachtana

BODEGAS NODUS- EN LA PARRA

240  vč. DPH

Bílé suché víno vyrobené z odrůd MOSCATEL 50% a CHARDONNAY 50%. Vinařství Bodegas Nodus založil roku 1985 Adolfo Heras Marin. Vinice leží v nadmořské výšce 750 metrů nad hladinou moře. Půda je písčitá a podnebí vnitrozemské s velmi teplým létem, ale dostatečným množstvím srážek. Díky tomu je víno aromatické, svěží a skvěle pitelné. Stejně jako u všech hospodářství, které se zabývají ekologickým vinařstvím,  jednou z hlavních devíz Bodegas Nodus pečlivý přístup k révě,což nevyhnutelně ovlivňuje kvalitu vína.Vína z řady Nodus se vyrábí v bio kvalitě, jedná se o víno z vinic s mladou vinnou révou, obvykle Cuvee a vyznačující se jasem a výrazností.

En La Parra má slámově žluté zabarvení, vůně je svůdná a výrazná, anasově ovocná s citrusovými plody, decentně květinová. V chuti krásně svěží, pěkná kyselinka, středně plné,skvěle pitelné, ovocné a lehce minerální. Etiketa má také svůj význam. Pochází ze španělského rčení "Estas en la parra" což se dá volně přeložit jako "Náš snílek".

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
vinařství:
vlastnost:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram