Vinotéka u Lachtana

DOBRÁ VINICE (NOVÝ ŠALDORF) - CRÉM DE PARK NATIONAL

Crém de National Park je cuvée odrůd - Müller Thurgau 60%, Ryzlink vlašský 37%, Ryzlink rýnský 3% pod korunkou. Víno zrálo min 15 měsíců na kvasnicích, má jemně nazlátou barvu s nazelenalými odlesky a příjemnou vůni bílých květů a chlebové střídky. Je poměrně plné, intenzívní s dlouhou dochutí a má výrazný potenciál k zrání. Tento Pét-Nat je lhvován bez přidané síry, obsahuje jemné kvasnice a CO2. Jde o velmi dobře chlastací vínko!
Dobrá Vinice patří k průkopníkům naturálního vinaření na Moravě a k jeho špičce. Víno pochází z vlastních vinic v okolí Znojma, převážně pak v Národním parku Podyjí. Celý charakter produkce je ovlivněn prvohorním podložím vinic. Hrozny se lisují celé a mošty pak kvasí a následně vína pak zrají převážně v dubových a akátových sudech, nebo se vína dlouhodobě macerují na slupkách či bobulích 6 až 11 měsíců v originálních nádobách dovezených z Gruzie qveveri. Petr Nejedlík byl vlastně prvním v ČR, kdo tuto metodu starou několik tisíc let u nás zavedl do praxe. Vína Petra Nejedlíka jsou vyhledávána a prodávána do mnoha zemí a vybraných Michelinských restaurací.

360  vč. DPH

Dostupné na objednávku

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram