Vinotéka u Lachtana

DOBRÁ VINICE (NOVÝ ŠALDORF) - SAUVIGNON BLANC 2018 MAGNUM

Mimořádné, velké víno přichystané k 30 výročí založení Doré Vinice.
Jde o famózní příklad potenciálu této odrůdy, která hraje prim v tomto vinařství. Jedna polovina vína kvasila a zrála v hliněných nádobách qvevri, dovezených z Gruzie a druhá polovina v dubovém sudu. Po prokvašení byly obě tyto části sceleny a dalších 6 měsíců znovu školeny v dubových sudech. Poté si hotové víno několik let poleželo na láhvi. kde se také díky objemu lahve 1,5l posunulo dál.
Sauvignon blanc Magnum 2018 je famózní ukázkou umění práce vinaře s přírodními materiály jako je dřevo a keramika, které toto víno posunulo dál.
Dobrá Vinice patří k průkopníkům naturálního vinaření na Moravě a k jeho špičce. Víno pochází z vlastních vinic v okolí Znojma, převážně pak v Národním parku Podyjí. Celý charakter produkce je ovlivněn prvohorním podložím vinic. Hrozny se lisují celé a mošty pak kvasí a následně vína pak zrají převážně v dubových a akátových sudech, nebo se vína dlouhodobě macerují na slupkách či bobulích 6 až 11 měsíců v originálních nádobách dovezených z Gruzie qveveri. Petr Nejedlík byl vlastně prvním v ČR, kdo tuto metodu starou několik tisíc let u nás zavedl do praxe. Vína Petra Nejedlíka jsou vyhledávána a prodávána do mnoha zemí a vybraných Michelinských restaurací.

1.440  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram