Vinotéka u Lachtana

EDICE "A" (Americký kontinentální výběr 6 odrůd)

1.656  vč. DPH

Přichystali jsme pro vás zajímavou kolekci 6 odrůd Latinsko - Amerického kontinentu, složenou ze zemí vinařských gigantů i trpaslíků. Ochutnejte typické odrůdy vín pro Argentinu Uruguay, Chile, Peru, Mexiko a USA.
ARGENTINA (Mendoza) - Bodega Los Toneles:  Malbec Flor del Inca
URUGUAY (Juanicó) - Familia Deicas Pueblo Del Sol: Tannat
CHILE (Valle del Maipo) - Viña Chocalán: Carmenére Reserva
PERU (Valle del Sol) - Intipalka: Cabernet Sauvignon+Syrah
MEXIKO (Baja Celifornia) - L.A Cetto winery: Petite Sirah
USA (California) - Boutinot Winery: Big top Zinfandel

Cena celkem: 2070 Kč (včetně dph) - AKČNÍCH -20 % CORONA SLEVA PŘI HOTOVOSTNÍ PLATBĚ (-414 Kč), tedy celkem 1656 Kč (včetně dph).

ARGENTINA - Bodega Los Toneles: Malbec Flor del Inca se řadí mezi exkluzivní červená vína z Bodegy Los Toneles. Je charakteristický svou sytě rudou barvou, intenzivní vůní a jemnou, ale intenzivní chutí po tmavých višních, ostružinách, kávě a hořké čokoládě s malým dotekem vanilkového lusku. Sklízí se ručně, do malých bedýnek a okamžitě se odváží ke spracování. Fermentace probíhá za kontrolované teploty a zrání pak 6-9 měsíců v amerických a francouzkých sudech, poté se sceluje. Víno má 14,5%, a i když je tak silné, tak je sametově hebké s velmi dlouhou dochutí, vhodné k bifteku přelitým omáčkou se zeleným pepřem a k divočině. Opravdu VELKÉ VÍNO!
Vína pocházejí z oblasti Mendoza, lokality Tunuyan a Luján de Cuyo, ležícími přímo pod Andami, nejvyhledávanější části Argentiny pro pěstování vinné révy. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce okolo 1000m nad mořem, kde je zaručen velký výkym denních a nočních teplot, což příznivě působí na výslednou kvalitu hroznů. Réva je pak zavlažována z vody, která k ni přitéká přímo z masivu And. Vinná réva je pěstována na panenské půdě obsahující velké množství minerálů, které dodávají vínu jeho nezaměnitelnou chuť. Vínu je zde věnována velká péče. Nejkvalitnější hrozny jsou ručně sklízeny a pečlivě kontrolovány tak, aby z nich bylo vyrobeno víno v nejvyšší kvalitě.
URUGUAY - Familia Deicas Pueblo Del Sol: Tannat je typická odrůda pro tuto latino-americkou zemi, kde se pěstuje víno již od poloviny 17. století. Půda v oblasti Juanicó, kde se vinařství nachází, je svou charakteristikou podobná oblasti Bordeaux, proto i ve vínech rodiny Deicas naleznete kousek Francie. V portfoliu tohoto vinařství najdete i víno z typické odrůdy Tannat, která je typická vysokým podílem přírodního antioxidantu - resveratrolu, prospěšného hlavně pro srdce. Pro tuto jižní oblast je charakteristický výrazný teplotní výkyv mezi dnem a nocí a chladný vítr vanoucí od Atlantického oceánu. Víno je rubínové barvy s tmavými odlesky a vůní červeného ovoce a cassisu. V chuti sametové, s příjemně nasládlou tříslovinkou.
CHILE (Valle del Maipo) - Viña Chocalán: Carmenére Reserva zrála 6 měsíců v sudech z francouzského dubu, má temnější fialovou barvu, aroma černého ovoce, koření, lékořice doplněné o hořkou čokoládu a vanilku. Je to plnější víno, hebké a dobře struktuované. V chuti je kulaté, ale svěží, díky příjemně zakomponované kyselince a hebkému tříslu. Rozeznáme zde tmavé bobulové ovoce, připečený švestkový koláč s drobenkou, vše zakončené jemně bílým pepřem.
PERU (Valle del Sol) - Intipalka: Cabernet Sauvignon+Syrah. Intipalka znamená Slunečné údolí. Tento název se vztahuje k oblasti Ica, ze které víno pochází. Údolí Ica je známé již od inckých dob jako výjimečná zemědělská oblast pro svou úrodnou půdu a klimatické podmínky. Cuvée CS a Syrahu má temnou, intenzivní purpurovou barvu, na nose rozeznáme tmavé lesní ovoce, dozrálé moruše, višně v tmavé čokoládě a černý rybíz, doprovázený špatkou černého pepře. Na jazyku je plné, tělnaté s atraktivní tříslovinou a rozeznáme zde tóny višňové a malinové marmelády s tmavou čokoládou. Víno je fantasticky struktuované, pěkně udělané s dlouhou dochutí. Velké překvapení z Peru!
MEXIKO (Baja Celifornia) - L.A Cetto winery: Petite Sirah: Mexiko je pravděpodobně nejstarší vinařskou zemí Nového světa. Španělští dobyvatelé pod vedením slavného Hernanda Cortéze začali pěstovat révu již v 16. století. Vinařství založili Angelo Cetto v roce 1928, přistěhovalec z Italského Alto Adige. Dnes v této rodinné firmě pracuje již 3. generace vinařů rodinny Cetto. Barva vína je tmavá, granátová s lehkými fialovými odlesky. Vůně červeného ovoce, lesních plodů, především pak ostružin s doprovázená jemnými květinovými tóny. V chuti je pak kořenité, rozeznáme zralého ovoce lesních plodů, jako jsou ostružiny a borůvky, s tóny moruší a sušených švestek. Víno má příjemně sametové taniny, plné tělo a dlouhý závěr.
Zrání: 6 měsíců v sudech z francouzského dubu.
USA (California) - Boutinot Winery: Big top Zinfandel: Tato odrůda v Evropě známá pod názvem PRIMITIVO, je velmi oblíbeným zástupcem červených vín z Californie. Sběr, odstopkování a selekce této odrůdy probíhá ručně, vinifikace pak v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Po dokvašení krátce dozrává v dubových sudech. Barva je tmavě rubínově s fialovými odstíny na menisku, ve vůni najdete tmavě červené plody, s náznaky vanilky a rozmačkaných kuliček pepře. Chuť je elegantní, s atraktivní tóny červeného ovoce a jemným dotekem dubu. Robustní, velmi dobře vyvážené víno s vláčnými taniny, plným tělem a dlouhým dozvukem. Krásně udělané primitivo-zinfandel!

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram