Vinotéka u Lachtana

JARNÍ KRABICE (SPRING WINES)

974  vč. DPH

Vybrali jsme pro vás JARNÍ KRABICI VÍN, která vás osvěží svou chutí i cenou. Vína vhodná k mnoha pokrmům, či příležitostem.
1) CHARDONNAY VINORGANIC (suché) - je víno pocházející z Italské Sicílie, ale pěstované ve vyšších polohách a překvapivě "fresh" a proto velice dobře pitelné Chardonnay, s bohatou ovocnou vůní tropického ovoce a bílého melounu. V chuti lze rozpoznat hrušky, broskve a také žlutý meloun. Tato šardonka je dobře struktuovaná a se středně dlouhou dochutí, skvěle se páruje s letními saláty, s bílou grilovanou rybou nebo drůbeží.
2) MOSEL RIESLING od PETER MERTES (suché) - je krásný německý chlastací rýňák se vším, co k takovému významu patří. Velice příjemně pitelný, šťavnatý, kousací, zábavný, pondělní, úterní, dubnový, prostě rýňák k vypití právě teď, nyní, okamžitě, ihned, bez starostí a bez zábran. Vůně zelených jarnách jablíček, citrusů a trocha toho pravého moselského "štychu". Na jazyku prý suché, šťavnaté a pobízející: "dej si ještě doušek". Příjemná, středně dlouhá dochuť... Hlava z toho fakt nebolí a pomůže vám zvednou dobrou náladu!
3) SANGIOVESE ROSÉ VINORGANIC (suché) - je atraktivní a osvěžující rosé z oblíbené italské odrůdy Sangiovese, pěstované především v Toskánské oblasti, ale i jižněji v Puglii. Toto roséčkom vás nadchne svou atraktivní jemně růžovou barvou a překvapí "fresh" vůní jarních květů a červeného rybízu a třešní, a to samé i na jazyku, se středně dlouhou a šťavnatou dochutí. Prostě příjemná a svěží "bazénovka" z rozpálené jižní Itálie se svými 12% alk, vás neuzemní, ale povzbudí a osvěží. Vhodné k bazénu, moři, na balkón, do postele ....
4) VINHO VERDE DOC LAGOSTA (suché) - Vinho Verde znamená v překladu zelené víno, ale nebojte se. Není žádným výkřikem, žádnou novinkou, ale již dlouho oblíbeným svěžím mladým vínem z Portugalska. Má snížený obsah alkoholu (10,5%) a jemnou osvěžující perlinku a je velice oblíbené ve stejnojmenné oblasti Vinho Verde. Pro svou svěžest je určené ke každodenní konzumaci, ale můžete si ho dát i k mořským plodům a letním salátům, opět i k k bazénu a vůbec na jaře a v létě.
5) MERLOT VINORGANIC (suché) - Merlot ač původem z Bordeaux, nyní jedna z nejrozšířenějších odrůd světa, tak v tomto Italském provedení z oblasti Marche, ve velmi líbivém provedení, hebké a s jemnou strukturou, kde vyniknou tóny černých třešní, švestky a ostružiny . Harmonické a dobře struktuované víno, se středně plným tělem, středně dlouhou dochutí, vhodné k mladým sýrům, salátům, koroptvičce, nebo k pečenému kolínku. Doporučujeme otevřít klidně o pár hodin dříve. Odmění se vám!
6) EN LA PARRA BODEGAS NODUS (suché) - Bílé suché víno vyrobené z odrůd MOSCATEL 50% a CHARDONNAY 50%. Vinařství Bodegas Nodus založil roku 1985 Adolfo Heras Marin. Vinice leží v nadmořské výšce 750 metrů nad hladinou mořem a díky tomu je to víno aromatické, svěží a skvěle pitelné. En La Parra má slámově žluté zabarvení, vůně je svůdná a výrazná, anasově ovocná s citrusovými plody, decentně květinová. V chuti krásně svěží, pěkná kyselinka, středně plné,skvěle pitelné, ovocné a lehce minerální. Etiketa má také svůj význam. Pochází ze španělského rčení "Estas en la parra" což se dá volně přeložit jako "Náš snílek".
ZVÝHODNĚNÁ CENA LETNÍ KRABICE PLATÍ PŘI HOTOVOTNÍ PLATBĚ!

Další informace:

cukernatost: ,
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram