Vinotéka u Lachtana

JAROSLAV OSIČKA - BB -

490  vč. DPH

Vína Jaroslava Osičky nejsou ničím znásilňována a jejich přirozenému vývoji se ponechává čas. Ve vinicích se jede bez veškeré chemie, naproti tomu se věnuje dost času a práce zeleným pracem a kvalitě hroznu.
To samé ve sklepě, vína spontálně kvasí, a poté se pouze míchají v sudech na kvasnicích, kde zrají od 6 měsíců do 2 let. Před lahvováním se používá minimum síry, vždy pod minimální povolenou hodnotu. Vinařství není cesrtifikováno jako BIO, ale pracuje v tomto režimu mnoho let.
BB je cuvée složené z 60% chardonnay, 30% rulandské šedé a 10% klaretu pinotu noir. Scelené po separátní fermentaci a školené v barrique sudech po dobu jednoho roku. Jde o víno, které vzdává hold velkým burgundským vínům, a které se jim svou mohutností směle vyrovná. BB je zkratka pro Velkobílovické Burgundské, které můžete najít zakódované v krásné minimalistické etiketě tohoto skvělého vína.

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země: ,
vlastnost:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram