Vinotéka u Lachtana

L.A. CETTO- PETITE SIRAH

360  vč. DPH

Tato odrůda byla vyšlechtěna r.1870 v regionu údolí řeky Rhôna ve Francii, kde je známa jako Durif či Petite Syrah, ale nejvíce je rozšířeno synonymum Petite Sirah. Durif je výsledkem křížení odrůd Syrah a Peloursin. Jeho vlastnosti ho předurčují jako víno se schopnosti dobře a déle vyzrávat na lahvi.
Vinařství založili Angelo Cetto v roce 1928, přistěhovalec z Italského Alto Adige. Dnes v této rodinné firmě pracuje již 3. generace vinařů rodinny Cetto.
Tento Petite Sirah disponuje hlubokou rubínovou barvou, časem se měnící na granátovou. Aroma typicky odrůdové, kořenité, komplexní a intenzivní. V ústech má plné tělo se skvělou strukturou, na jazyku rozeznáte tóny tmavého ovoce, švestkové marmelády a koření s dotekem kůže (zrání 6 měs. v  americkém dub. sudu). Je harmonické, vyvážené a s dlouhým závěrem.Hodí se k tmavým masům, roštěnce, beefsteaku na zeleném pepři a zvěřině. Klidně zvládne i divočáka na šípkové, či bažanta na divoko.

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
vlastnost:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2022 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram