Vinotéka u Lachtana

MALA VIDA - BODEGAS ARRÁEZ

290  vč. DPH

Mala Vida je víno plné příběhů. Je určeno všem mladým lidem bez ohledu na věk. Všem, kteří se cítí být mladými. V překladu znamená Mala Vida hříšný život. Každý si tak může představit svůj život plný krásných chvil, které, když se doplní vínem Mala Vida, získávají na intenzitě a kráse.

Mala Vida je suché víno vyrobené z odrůd CABERNET SAUVIGNON 25%, SYRAH 25%, MONASTRELL 25%, TEMPRANILLO 25%. Stáří vinic u prvních dvou odrůd je 15 let a u druhých dvou odrůd více než 30 let. Hrozny se sbírají a třídí ručně. Fermentace jednotlivých odrůd probíhala v nerezových tancích, při teplotě 28°C, po dobu 25-30 dní. V další fázi se odrůdy smíchaly a nechávaly zrát v nových francouzských dubových sudech značky Taransaud po dobu 3 měsíců a další 3 měsíce, v amerických dubových sudech Victoria, středně vypalovaných. Ve finální fázi zrálo víno 2 měsíce rovněž v amerických sudech, ale značky Intona, silně vypálených. Celková doba zrání je tedy 8 měsíců. Tento způsob stupňovitého zrání byl zvolen, za účelem získání, komplexního, vyváženého, aromaticky a chuťově pestrého vína.

Víno má temně fialovou barvu a vysokou viskozitu, intenzivní vůní ostružin a černého rybízu s lehce karamelovým pozadím. Chuť je plná, energická, vyvážená, po zralém červeném ovoci, skvěle zakomponovanou kyselinou a výraznější tříslovinou. Dochuť je dlouhá s tony karamele, hořké čokolády a kakaa.

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
vinařství:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram