Vinotéka u Lachtana

ODMĚRA (bílá) - KOČAŘÍK PETR (ČEJKOVICE)

460  vč. DPH

Sice jde o základní víno ze sklepa Petra Kočaříka, ale také patří mezi nejoblíbenější. Je složeno z odrůd RYZLINK RÝNSKÝ, SYLVÁNSKÉ ZELENÉ, RYZLINK VLAŠSKÝ A VELTLÍNSKÉ a pochází z tratě ODMĚRA, odkud má své jméno. Fermentace a zrání na kalech proběho ve starším dubovém sudu a dohromady, poté si vínko odpočinulo a zklidnilo se v nerezu a pak pár měsíců na lahvi, než šlo do světa. Je velmi dobře strukturované, má pěkné tělo a středně dlouhou dochuť, podpořené jemnější kyselinkou a mineralitou. Opravdu krásné cuvée.

Petr Kočařík patří mezi naše nejlepší naturální vinaře. Ve vinohradě ani ve sklepě nepoužívá žádnou chemii, či jiná aditiva, pracuje v přísném bio-režimu, svá vína nefiltruje a nechává je zrát další dobu na kalech a v dubových sudech, které doplňuje tak, abyste v jeho vínech neocítili oxidativní charakter, jak tomu někdy u naturálních vín bývá. Svá vína síří minimálně a to těsně před lahvováním. Hospodaří s rodinou na cca 2ha v katastru Čejkovic a jeho vína jsou zastoupena v "těch lepších" podnicích a restauracích. Přezdívku moravský burgunďan, si Petr zasloužil právě pro své výtečné pinoty, které patří mezi absolutní špičku u nás.

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram