Vinotéka u Lachtana

PINOT GRIS - KOČAŘÍK PETR (ČEJKOVICE)

Ruladské šedé jak ho neznáme a konečně, jak nám chutná. Plné, tělnaté víno s dlouhou perzistencí, kterou provází zakulacená kyselinka. Zrálo více jak rok v dubových sudech typu barrique, po většinu času leželo na kvasnicích, jež ho zaokrouhlily a zjemnily. V lahvi se bude dále zjemňovat a po několika letech ležení bude ve špičkové kondici. Kdo to ale vydrží? Víno má výraznou měděnou barvu, intenzivní ovocnou vůni, v chuti je ho plna pusa, je velmi výrazné a velmi extraktivní. Víno má velký potenciál k archivaci, ale dát si ho můžete úplně klidně již nyní. Je na vás připravené.
Petr Kočařík patří mezi naše nejlepší naturální vinaře. Ve vinohradě ani ve sklepě nepoužívá žádnou chemii, či jiná aditiva, pracuje v přísném bio-režimu, svá vína nefiltruje a nechává je zrát další dobu na kalech a v dubových sudech, které doplňuje tak, abyste v jeho vínech neocítili oxidativní charakter, jak tomu někdy u naturálních vín bývá. Svá vína síří minimálně a to těsně před lahvováním. Hospodaří s rodinou na cca 2ha v katastru Čejkovic a jeho vína jsou zastoupena v "těch lepších" podnicích a restauracích. Přezdívku moravský burgunďan, si Petr zasloužil právě pro své výtečné pinoty, které patří mezi absolutní špičku u nás.

510  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram