Vinotéka u Lachtana

PINOT NOIR "Côté Pierre Lys" - CHATEAU ANTUGNAC - COLLOVRAY & TERRIER

COLLOVRAY & TERRIER je především hezký příběh 2 přátel z dětství, Christiana Collovraye a Jean-Luc Terriera, kteří žili ve stejné vesnici, chodili do stejné školy, a kteří se provdali za dvě sestry a jednoho krásného dne roku 1986, se rozhodli založit vlatní vinařství Domaine des Deux Roches. To bylo založeno v srdci apelace Saint-Véran v Mâconnais. Domaine des Deux Roches má svůj název podle své polohy mezi majestátními skalami Solutré a Vergisson, kde vytváří emblematické apelace jižní Bourgogne, jmenovitě Mâcon-Villages, Saint-Véran, Pouilly-Fuissé a Viré-Clessé.
K této domaine přibylo v roce 1997 pár hektarů v Limoux a založení Chateau Antugnac, odkud tento pinot noir pochází a je pěstován se stejným krédem, aby vytvářel jemná, ovocitá vína se silným výrazem jejich terroiru. Víno má dobře zakulacené tělo, s výraznou vůní třešní a koření, je hedvábné, svěží a má středně dlouhý, až dlouhý závěr.

395  vč. DPH

12 skladem

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram