Vinotéka u Lachtana

SEIN BARRIQUE 12 - VINESSENS

340  vč. DPH

Není skladem

Červené suché víno vyrobené z 60% odrůdy MONASTRELL a 40% odrůdy SYRAH. Hrozny pocházejí z vinic 35-50 let starých a nacházejí se v nadmořské výšce 550-700 m nad mořem. Z každého keře se poté sklízí pouze 1-1,5 kg hroznů, které jsou následně velice přísně a ručně tříděny, aby se ke zpracování dostaly jen ty prvotřídně kvalitní. Po 17-denním fermentačním procesu se nechává víno zrát v dubových sudech po dobu 12 měsíců. Odrůda MONASTRELL zraje v sudech o objemu 500 litrů a SYRAH v sudech o objemu 225 litrů. Tímto způsobem je kladen důraz na aromatické vjemy ovocného a minerálního rázu, protože větší objem sudu zaručuje menší styčnou plochu mezi vínem a dřevem, tudíž typické projevy tzv. barique jsou zde potlačeny. Po ukončení zrání v sudech se vína smíchají a nechávají několik měsíců ležet v nerezových tancích, než jsou následně stáčeny do lahví bez filtrace.

Popis: víno má třešňově červenou barvu s fialovými odlesky. Intenzivní vůně zralých švestek, třešní a koření jako rozmarýn či hřebíček. V pozadí jemné tony kakaa, hořké čokolády a lékořice. V chuti vyniká plností a tělnatosti s projevy až marmeládové chuti, výraznějšími taniny, dobře integrovanou kyselinkou a velmi dlouhou dochutí. Excelentní víno za velice přijatelnou cenu.

Snoubení s pokrmem: víno je velice vhodné k hovězím steakům a zvěřině. Ocenění: 92 bodů RP!

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
vinařství:
vlastnost:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram