Vinotéka u Lachtana

TO NEJLEPŠÍ Z MOKRUŠI (ČEJKOVICE)

Malé rodinné vinařství Mokruša leží přímo v srdci Mutěnic uprostřed vinných sklepů zvaných “Búdy”. Hrozny pro výrobu vín pěstují na 6 vinicích ve 2 viničních tratích obce Mutěnice. Je to „Mutěnská hora“ s jižně až jihovýchodně orientovanými svahy s písčitohlinitou půdou a „Vyšicko“, které jak název napovídá je výše položená, vzdušná, náhorní rovina s půdou hlinitou s příměsí jílu a písku. Podložím jsou v obou případech sedimenty obsahující mušle a další ulity korýšů z období pleistocenu a kvarteru. Základními odrůdami jsou Rulandské šedé, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Většina je suchá, připravená s důrazem na čistotu, ovocnost, svěžest, šťavnatost, dlouhou dochuť, pikantní kyselinu a zřetelný odrůdový charakter každého vína. Některá vína se nechávají ležet déle na slupkách hroznů a následným zráním vína v sudech spolu s vinnými kvasnicemi. Vznikají tak vína velmi robustní, krémová a houževnatá.
My jsme pro vás vybrali KRABICI toho nejlepšího, co se vám nejvíce líbilo na degustaci Vinařství Mokruša:
HIBERNAL (Vyšicko), p.s. polosuché
RULANDSKÉ ŠEDÉ (Vyšicko), p.s. suché
PÁLAVA (Mutěnská hora), v.z hr. polosladké
RYZLINK RÝNSKÝ VOC (Výšicko), suché
RULANDSKÉ ŠEDÉ (Výšicko), p.s. suché
SYLVÁNSKÉ ZELENÉ (Ratíškovice, Hrubé pole) , p.s. suché
Cena celkem: 1710 Kč (včetně dph) - CORONA -20% (342 Kč) PŘI HOTOVOSTNÍ PLATBĚ, tedy celekem 1368 Kč (včetně dph).
Víte, že si u nás k vínu můžete vybrat kvalitní zahraniční sýry za super ceny? A momentálně vám ještě nabízíme při osobním odběru KRABICE ve vinotéce - 20%  z ceny všech sýrů! Vybírat můžete např. z 3 leté holandské Goudy, 1 leté kozy, nebo z mladé kozy s italskou bylinkou, dále z 1 letého fajnově nazrálého super sýra Proosdij, či farmářského ročního Boeren trots, nebo půročního španělského ovčího sýra, nebo italské Pecorino. SPÁRUJTE SI TO SAMI S VÍNEM!

1.710  1.368  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Sleva
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2021 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram