Vinotéka u Lachtana

VÍNO VDOVJAK - FURMINT

390  vč. DPH

FURMINT! Aještě navíc částečně napadený botrytídou! Školen v sudu, středně plný, na nose velmi ovocitý a medový, v ústech bílý meloun, zralá hruška, jablíčko delicius, citrusy, mineralita, kyselinka, celé v harmonii, prostě veliká delikatesa. Opět nefiltrováno. Kdo ho uschová, ten neprohloupí. Víno se mu odmění. kdo by ale tomuto odolal, že?
VÍNO VDOVJAK najdete v Tokajské Veľkej Tŕni, kde začal Matúš svou kariéru vinára v roce 2007. S rodinou hospodaří na 2,5ha vinohradů, kde na 3 tratích pěstuje typické odrůdy pro Tokajskou oblast, jako jsou Furmint a Lipovina, ale také Ryzlink vlašský a Muškát žlutý. Ve vinařství Víno Vdovjak se hospodaří čistě naturálním způsobem, tedy bez chemie, umělých kvasinek a bez jemné filtrace.
MATÚŠ VDOVJAK: "VINÁR VYRÁBA TAKÉ VÍNO, AKÝM JE ON SÁM ČLOVEKOM. ČLOVĚK-VINAŘ, BY MĚL BÝT SÁM SEBOU A SNAŽIT SE UDĚLAT VÍNO ZPŮSOBEM, O KTERÉM JE PŘESVĚDČENÝ, ŽE JE SPRÁVNÝ. ČERPAT Z POZNATKŮ HISTORIE, ZE SVÝCH ZKUŠENOSTÍ A ZE ZKUŠENOSTÍ VINAŘŮ, KTEŘÍ DĚLALI VÍNO PŘED NÍM. MODERNÍ TECHNOLOGIE MOHOU VINAŘI ULEHČIT A ZEFEKTNIT PRÁCI, ALE NEMĚLI BY ZÁSADNÍM ZPŮSOBEM MĚNIT CHARAKTER A VÝRAZ JEHO VÍN. NAŠÍ SNAHOU NENÍ UDĚLAT DOKONALÉ VÍNO. JAKÁKOLIV SNAHA O DOKONALOST JE CESTOU K NUDĚ A UNIFORMITĚ. NAŠÍM CÍLEM JE UDĚLAT VÍNO, KTERÉ V DANÉM ROČNÍKU NEJLÉPE A NEJSPRAVEDLIVĚJI ODHALÍ KRÁSU TOKAJE VE VEĽKEJ TRNI."

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram