Vinotéka u Lachtana

VÍNO VDOVJAK - OAKENSCHIELD

490  vč. DPH

OAKENSCHIELD - tradiční furmint a lipovina. Plné víno se skvělým potenciálem na zrání. Když vydrží. Jemně vylisované víno fermentovalo a leželo rok na hrubých kvasničních kalech v göncských dubových sudech. Poté si poleželo na jemných kalech dalších 5 měsíců v neutrálních sudech a bylo nalahvováno bez filtrace. Vínko je plné, v chutí domiují tóny sušených bylin, tropického ovoce, vanilky a hrušek. Fajnová kyselinka tvoří harmonický celek tohoto díla. Víno k zamyšlení, nebo po těžkém dni.. Takže denně.
VÍNO VDOVJAK najdete v Tokajské Veľkej Tŕni, kde začal Matúš svou kariéru vinára v roce 2007. S rodinou hospodaří na 2,5ha vinohradů, kde na 3 tratích pěstuje typické odrůdy pro Tokajskou oblast, jako jsou Furmint a Lipovina, ale také Ryzlink vlašský a Muškát žlutý. Ve vinařství Víno Vdovjak se hospodaří čistě naturálním způsobem, tedy bez chemie, umělých kvasinek a bez jemné filtrace.
MATÚŠ VDOVJAK: "VINÁR VYRÁBA TAKÉ VÍNO, AKÝM JE ON SÁM ČLOVEKOM. ČLOVĚK-VINAŘ, BY MĚL BÝT SÁM SEBOU A SNAŽIT SE UDĚLAT VÍNO ZPŮSOBEM, O KTERÉM JE PŘESVĚDČENÝ, ŽE JE SPRÁVNÝ. ČERPAT Z POZNATKŮ HISTORIE, ZE SVÝCH ZKUŠENOSTÍ A ZE ZKUŠENOSTÍ VINAŘŮ, KTEŘÍ DĚLALI VÍNO PŘED NÍM. MODERNÍ TECHNOLOGIE MOHOU VINAŘI ULEHČIT A ZEFEKTNIT PRÁCI, ALE NEMĚLI BY ZÁSADNÍM ZPŮSOBEM MĚNIT CHARAKTER A VÝRAZ JEHO VÍN. NAŠÍ SNAHOU NENÍ UDĚLAT DOKONALÉ VÍNO. JAKÁKOLIV SNAHA O DOKONALOST JE CESTOU K NUDĚ A UNIFORMITĚ. NAŠÍM CÍLEM JE UDĚLAT VÍNO, KTERÉ V DANÉM ROČNÍKU NEJLÉPE A NEJSPRAVEDLIVĚJI ODHALÍ KRÁSU TOKAJE VE VEĽKEJ TRNI."

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram