Vinotéka u Lachtana

O NÁS A NAŠICH VINOTÉKÁCH U LACHTANA

Dobrý den,

vítám Vás na stránkách přátel dobrého vína a naší vinotéky. Byli bychom rádi, kdybyste se u nás cítili příjemně, a ještě radši, abyste se k nám, jako spokojení zákazníci vraceli. K tomu by nám měla být nápomocna nejenom naše široká nabídka a slušné ceny, ale doufáme, že i náš osobní a přátelský přístup k Vám, zákazníkům.

Naši 1. vinotéku na Plzeňské,

jsme otevřeli z lásky k vínu a k lidem, kteří na něj chodí. Bylo to tenkrát v Košířích před 10 lety a stalo se tak i přes mnohá záporná doporučení mých přátel. Bylo to v kraji pivu zaslíbenému a prosadit se zde s kvalitním vínem, bylo velmi obtížné a je tomu tak vlastně i dodnes. Lidé v tomto kraji jsou většinou hrdi na svůj dělnický původ, ale ti intelektuálněji založenější a také pracující inteligence, si k nám nakonec cestu na skleničku stejně našli. I když je i dnes důležitým artiklem této vinotéky prodej kvalitního stáčeného, převážně moravského vína, tak hlavní devizou je ale její autentičnost a lidé, co se zde scházejí. V nabídce této vinotéky je jinak 11 druhů stáčeného vína a zastoupení cca 40 převážně, ale ne jenom, moravských vinařství. Dle souzení místních, na tuto lokalitu více než uspokojivá nabídka, kde si každý vybere to své. Nabídka je zde doplněna o kvalitní tvrdý alkohol a pochutiny k vínu, včetně zahranničních sýrů a uzenin.

2. vinotéku na Zborovské,

jsme otevírali po zhruba dalších 3 letech a po důkladné půl-roční rekonstrukci, s vizí pořádání zajímavých degustací, ale i dalších akcí v tomto příjemném prostoru. Vybrat si zde můžete víno ze cca 110 vinařství z Čech, Moravy a jiných zemí, včetně slušné nabídky vín naturálních a zajímavého archivu vín. Také zde, ve vinotéce na Zborovské, se prodává stáčené víno, ale mnohem méně a lidé sem hlavně chodí na sklenku kvalitního rozlévaného lahvového vína. K němu si zde můžete dát výtečné zahraniční sýry, olivy, buritto, cold cut a další delikatesy, včetně výrobků Melememaso oceněných na Great taste v Londýně. Nabídku wine baru, doplňuje nejenom nabídka přibližně 80 karibských rumů a whisky, zejména pak ze Skotského ostrova Islay, ale také pivo Muflon z řemeslného pivovaru Kunratice. Cestu do této vinotéky si už našla spousta náročných hostů a víte proč jsou z nich dneska naši vzácní hosté stálí? Protože ve vinotéce U Lachtana, se řídíme krédem: "naše práce nám chutná". A právě proto se zde setkáte s příjemným personálem a pohodovou atmosférou, pro ktreou se k nám lidé rádi vrací.

3. vinotéku v Budečské,

jsme otevírali na svátek Sv. Martina r. 2020 a zřejmě jako jediní v Praze během corona-virové krize, protože po letním rozvolnění jsme nečekali, jak dlouhé uzavření nás ještě čeká po Vánocích. Mimo zahrádky a pěkného sklípku, pivnice a kavárny na vás čeká nabídka točeného piva Muflon, výběr z více než 100 vinařství z Čech, Moravy a zahraničí a slušná nabídka tvrdého alkoholu, vše doprovázené nabídkou zahraničních sýrů, uzenin, paštik Melememaso a dalších delikates.
Těšíme se na vás v tomto novém prostoru, kousek od Náměstí Míru.

 

V naší nabídce najdete vína malých rodinných vinařství, vína naturální a Autentická. Naší širokou nabídku z Moravy a Čech, doplňují vína ze zahraničí, včetně kolébky vín z Gruzie a Libanonu. Můžete si tak vybrat z cca 240 druhů lahvových vín, 14 aktuálně otevřených lahvových, která rozléváme po skleničce, nebo také z 12 druhů stáčených vín. Mnoho dalších, včetně bublinek, či Tokajského, je nachlazeno v naší zónové vinotéce a připraveno k servírování. Na našem baru najdete tak několik druhů whiskey včetně japonské, zaměřujeme se ale na whiskey ze Skotského ostrova ISLAY. Můžete také ochutnat z více jak 15 druhů vetšinou karibských rumů, několika ginů, gruzínské brandy, či skvělou německou hrušku Williams a meruňku z palírny Lorch. Z českých luhů, hájů a palíren, můžete u nás ochutnat pálenky z Ponešické palírny, včetně Mrkvovice, Jeřabinky a Slivovice, ale také Hustopečskou Mandlovici, nebo skvělou barrique Včelovinu Speciál, která se stala Mistrem světa mezi medovinami.

Vinotéka u Lachtana koncertPraha 5

 

Vinotéka u Lachtana interiér Praha 5

Zaměřujeme se ale hlavně na prodej a degustace vín a jde nám především o kvalitu a originalitu, kterou upřednostňujeme před cenovou podbízivostí velkých vinařských firem.

Vinotéka u Lachtana koncert Praha 5

U nás ochutnáte skvělá vína malých šarží od malých rodinných vinařů a nové odrůdy Veritas, Fratavu, Sevar a jiné. Mimo klasických ochutnávek různých vinařství, či odrůdových, pořádáme také degustace původní, včetně populární “ Vaříme z vlastních konzerv“, nebo „S vínem se to lépe mluví“. Pořádáme také malé komorní koncerty, výstavy, literární večery a work-shopy.

Vinotéka U Lachtana je samozřejmě nekuřácká a Vy se zde můžete zdarma připojit k internetu, nebo si v klidu salonku u šálku výborné fair-trade kávy, nebo bio-čaje zahrát šachy. A kdyby Vás náhodou přepadla „mlsná“, je zde dostatečně obsáhlý jídelnílístek studené kuchyně s nabídkou delikates vhodných k vínu.

Vinotéka u Lachtana degustace Praha 5

Přijďte se sami přesvědčit o našem citlivém a osobitém přístupu nejenom k vínu, ale i k našim hostům.
Naše práce nám chutná!
Váš Lachtan

Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2023 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram