Vinotéka u Lachtana

O NÁS A NAŠICH VINOTÉKÁCH U LACHTANA

Dobrý den,

vítáme Vás na stránkách přátel Vinotéky U Lachtana a hlavně dobrého vína. Byli bychom rádi, kdybyste se u nás cítili příjemně, a ještě radši, abyste se k nám, jako spokojení zákazníci vraceli. K tomu by nám měla být nápomocna nejenom naše široká nabídka vín, rumů a whisky za férové ceny, ale hlavně náš osobní a přátelský přístup k Vám zákazníkům.

Naši 1. vinotéku na Plzeňské v Praze 5

jsme otevřeli před 14 lety v Košířích. Bohužel po kovidové epidemii se už tato vinotéka nikdy nevzchopila a byli jsme ji tak nuceni se slzou v oku koncem roku 2023 uzavřít. Ukončila se tak jedna kapitola v našich životech, kdy budeme stále s vděčnstí a láskou vzpomínat na naše milé hosty, kteří tam do posledních chvil docházeli a byli také s touto vinotékou spojeni.  

2. vinotéku na Zborovské 8 v Praze 5 (u Anděla)

jsme otevírali před 10 lety a po důkladné půl-roční rekonstrukci, s vizí pořádání zajímavých degustací, ale i dalších akcí v tomto příjemném prostoru. Vybrat si zde nyní můžete víno ze cca 110 vinařství z Čech, Moravy a jiných zemí, včetně slušné nabídky vín naturálních a zajímavého archivu vín. Také zde, ve vinotéce na Zborovské, se prodává kvalitní moravské stáčené víno, ale lidé sem hlavně chodí na sklenku kvalitního rozlévaného lahvového vína. K němu si zde můžete dát výtečné zahraniční sýry, olivy, buritto, cold cut a další delikatesy, včetně výrobků Melememaso oceněných na Great taste v Londýně a nově také pečeme pizzu. Nabídku wine baru, doplňuje nejenom nabídka přibližně 80 karibských rumů a whisky, zejména pak ze Skotského ostrova Islay, ale také pivo Muflon z řemeslného pivovaru Kunratice. Cestu do naší vinotéky si už našla spousta náročných hostů a víte proč jsou z nich dneska naši vzácní hosté stálí? Protože jim ve vinotéce U Lachtana nabídne náš příjemný personál pohodovou atmosférou, pro kterou se k nám lidé rádi vrací.

3. vinotéku v Budečské 29 na Praze 2 (u Vinohradského pavilonu)

jsme otevírali na svátek Sv. Martina r. 2020 a zřejmě jako jediní v Praze během corona-virové krize, protože po letním rozvolnění jsme nečekali, jak dlouhé uzavření nás ještě čeká po Vánocích. Mimo zahrádky a pěkného sklípku, pivnice a kavárny na vás čeká nabídka točeného piva Muflon, výběr z více než 100 vinařství z Čech, Moravy a zahraničí a slušná nabídka tvrdého alkoholu, vše doprovázené nabídkou zahraničních sýrů, uzenin, paštik Melememaso a dalších delikates. Nově zde také pečeme velice dobrou pizzu.
Těšíme se na vás v tomto novém prostoru, kousek od Náměstí Míru.

V nabídce obou vinoték najdete vína malých rodinných vinařství, vína naturální a Autentická. Naší širokou nabídku z Moravy a Čech, doplňují vína z celého světa, včetně kolébky vín z Gruzie a Libanonu, nebo i zemí jako je Maďarsko, či Bulharsko, Peru, či Uruguay. Vybrat si tak můžete ze cca 240 druhů lahvových vín a 12ti aktuálně otevřených lahvových, která rozléváme po skleničce, nebo také z 12 druhů stáčeného moravského vína. Dále u nás najdete širokou nabídku bublin, od sektu, přes pet-nat, crémant, prosecco, cavu až po Champagne. Mnoho vín je nachlazeno v naší zónové vinotéce a připraveno pro Vás.

Na našem baru najdete tak několik druhů whiskey včetně japonské, zaměřujeme se ale na whiskey ze Skotského ostrova ISLAY. Můžete také ochutnat z více jak 15 druhů vetšinou karibských rumů, několika ginů, gruzínské brandy, či skvělou německou hrušku Williams a meruňku z palírny Lorch. Z českých luhů, hájů a palíren, můžete u nás ochutnat pálenky z Ponešické palírny, včetně Mrkvovice, Jeřabinky a Slivovice, ale také Hustopečskou Mandlovici, nebo skvělou barrique Včelovinu Speciál, která se stala Mistrem světa mezi medovinami.

Vinotéka u Lachtana koncertPraha 5

 

Vinotéka u Lachtana interiér Praha 5
Vinotéka u Lachtana koncert Praha 5

 

Všechny vinotéky U Lachtana jsou samozřejmě nekuřácké, dogs friendly a Vy si zde můžete v klidu posedět a připojit se k WI-FI. Pro ty co nechtějí, nebo si nemohou vybrat z naší široké nabídky alkoholických nápojů, nabízíme domácí limonádu, šálek naší vlastní skvělé kávy SEA LION COFFEE s domácím zákuskem, nebo si mohou vybrat z mnoha druhů kvalitního sypaného čaje. Prostory SALONKU na Zborovské jsou hojně využívané k různým schůzkám, například bytových družstev a jiných spolků. Prostory SKLÍPKU na Budečské jsou zase hodně používané k firemním akcím, schůzkám pěveckých souborů, či jiných různorodě zaměřených skupin, nebo jsou hojně využívané k větším narozeninovým oslavám, kdy si společnost hlavně přeje svůj uzavřený prostor. 

WINE & BEER BAR u Lachtana, Budečská 29, Praha 2
WINE & BEER BAR u Lachtana - salónek
WINE & BEER BAR u Lachtana, Budečská 29, Praha 2
WINE & BEER BAR u Lachtana, posezení na zahrádce

Zaměřujeme se především na kvalitu a originalitu, kterou upřednostňujeme před cenovou podbízivostí velkých vinařských firem. Přijďte se sami přesvědčit o našem citlivém a osobitém přístupu nejenom k vínu, ale i k našim hostům. NAŠE PRÁCE NÁM CHUTNÁ!

Těšíme se na Vás.
Tým vinotéky U Lachtana.

Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram