Vinotéka u Lachtana

EL MARCIANO - BODEGAS ALFREDO MAESTRO

390  vč. DPH

Není skladem

Červené suché víno vyrobené z ordůdy GARNACHA. Vinice leží ve velmi vysoké nadmořské výšce 1150 metrů nad hladinou moře v oblasti Sierra de Gredos provincie Avila (Castilla y Leon). Jedná se o vinici se 4 Ha, kterou vinař Alfredo Maestro našel jakou opuštěnou v neudržovaném stavu. S velkých úsilím ji pomocí biodynamických pratik přivedl opět k životu a produkci vysoce kvalitních hroznů. Při provádění zemědělských prací využívají jako tažnou sílu koně a osly. Keře na tété vinici jsou velmi vzácné z toho důvodu, že jejich stáří je 70 let a jedná se o pravokeřené keře bez roubování. Půda je převážně písčitá a leží na žulovém podloží.

Víno má spíše světlejší fialové zabarvení a vysokou vikozitu. Vůně je intenzivní po zralejším ovoci, borůvky, černý rybíz, maliny a lehkých náznakem sherry efektu a jemnými divokými tony terroir projevu žulového podkladu s lehkou kořenitostí. V chuti vyniká přísným na výrazné taniny bohatým charakterem s výraznou kyselinou, ovocností, delší v dochuti  s velkým potenciálem k dalšímu nazrávání. Složitější a nevšední víno, které svých charakterem zcela vybočuje a dává tak prostor k objevování originálního a nekonvečního projevu odrůdy Garnacha. Víno zaujme také etiketou na které jsou martani orající vinici. Vinař si tak představuje tyto bytosti, jak mu obdělávají vinohrad vždy když prichází na vinici. Ta totiž leží v míste s nejčastějším výskytem UFO ve Španělsku.

SNOUBENÍ S POKRMEM : grilované a pečené tučnější uzeniny a maso.

OCENĚNÍ : 92 bodů Rober Parker Wine Advocate, 93 bodů Penin

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
vlastnost: ,
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram