Vinotéka u Lachtana

MELEMEMASO RŮZNÉ DRUHY (140-150 gr)

149  vč. DPH

Paštikárna MELEMEMASO vznikla díky souhře štěstí, náhody a nadšení. Honza s Tomášem jsou dlouholetí kamarádi a nadšenci do kvalitního a dobrého jídla. Tomáš prošel mnoha kuchařskými štacemi ve vyhlášených pražských kuchyních, až zakotvil na pozici šéfkuchaře. Honza naproti tomu pracoval v korporátu a úspěšně rozvíjel manažerskou kariéru v bankovnictví. Jednoho červnového večera se potkali na pivu, oba znaveni každodenní rutinní prací. Tomáš přinesl na ochutnání svoji domácí paštiku s pšeničným pivem. V tu chvíli se jim v hlavě zrodila velká myšlenka, nový cíl, životní výzva. Následovalo mnoho společných setkání, zkoušení, ochutnávání, porovnávání... Výstižné jméno Melememaso na sebe nenechalo čekat dlouho. Neustálé ladění a vymýšlení nových chutí je náplní jejich každodenní práce. Je vidět, že Honzu s Tomášem jejich práce baví, protože je to jejich koníček a dělají to celým srdcem. Letošního roku se společnosti MELEMEMASO podařil husarský kousek, získali několik ocenění na prestižní potravinářské soutěži v Londýně "GREAT TASTE". Jestli to bylo oprávněné, ochutnejte a zvažte sami!

WEISSBIER PAŠTIKA

Paštiku vyrábíme z vepřového masa a kuřecích jatýrek s pšeničným 10°pivem z minipivovaru na Hájích. Pšeničné pivo je přidáváno již do hmoty a zároveň se na paštice nachází i weissbier želé. Do paštiky je pro chutnější strukturu přidáváno pečené vepřové maso, jinak je samotná paštika jemnějšího charakteru.

KACHNÍ PAŠTIKA S CALVADOSEM

Paštika je vyráběna z pečeného kachního masa a kachních jater. Játra jsou pečena a flambována v Calvadosu. Následně se na paštiku dává jablečný rozvar z jablíček z Litoměřicka, do kterého je také přidáván Calvados, zázvor a nové koření. Vzhledem k tomu, že nepřidáváme žádné konzervanty, jablíčka dle kyselosti mohou zoxidovat.

NAŠE PAŠTIKA

Jedná se o naší základní paštiku, vyrobenou z plecka, jater a vývaru, nikoliv však obyčejnou. Paštiku jsme ladili nejdelší dobu. Aktuálně jsme k určitému koření vyvážili menší poměr másla k domácímu škvařenému sádlu, které dodá lahodnost, a navíc krásnou krémovitost. Do paštiky je pro lepší chuť přidáváno Brandy.

HUSÍ PAŠTIKA S BORDEAUX

Naše jedna z nejluxusnějších paštik. Husí játra jsou macerována minimálně 48 hodin v červeném víně z oblasti Bordeaux. Po dostatečném proležení jsou játra pomalu pošírována v oněm naloženém víně. Při plnění paštiky do skleniček je paštika zalita želé s Bordeaux, které na paštice vytvoří charakteristickou tmavě rudou strukturu.

ZVĚŘINOVÁ PAŠTIKA

Jedná se o paštiku pro opravdové milovníky paštik. Paštika je vyráběna z českého kančího masa, díky kterému je chuť příjemně výrazná. Pro dokonalé párování je paštika připravována s Ginem, jehož jalovcová chuť se krásně snoubí s použitým jalovcem a rozmarýnem. Paštika je do skleniček připravena s bobkovým listem a novým kořením.

KLASICKÝ RILLETTES S KAPARY

Každý, kdo zná francouzské rillettes ví, do čeho jde. My jsme pro naše mlsné jazýčky zvolili libovější vepřové maso. Maso velmi pomalu pečeme podlité bílým vínem, následně ručně trháme na vlákna, přidáme nasekané kapary, cibulku, dijonskou hořčici, rozmarýn a jednu netradiční surovinu. Kdo uhodne? Ano ten, kdo si přečte etiketu, zjistí, že to jsou česká jablka. Ochutnejte a zjistíte, jak jablka rillettes krásně doladí.

KACHNÍ RILLETTES

Nejdelikátnější z našich produktů. Kachny jsou konfitovány s červeným vínem, následně je maso ručně natrháno, smícháno s drobně nasekanými okurčičkami, šalotkou, dijonskou hořčicí, kořením a zjemněno výpekem z kachny a trochou kachního sádla. Ačkoliv je pečeno s červeným vínem, paradoxně krásně ladí s vínem bílým 🙂

VEGANSKÁ "NEPAŠTIKA"

Nepaštiku tvoří nahrubo pomleté fazole Borlotti s cizrnou a pečenou paprikou. Chuť doplňuje dotek panenského olivového oleje, listová petrželka, uzená paprika mletá a koření. Překvapivě jednoduché a výtečné!

+ NOVINKY - S LANÝŽEM, S PLÁTKOVÝM ZLATEM ATD...

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram