Vinotéka u Lachtana

DOBRÁ VINICE (NOVÝ ŠALDORF) - CUVÉE NÁRODNÍ PARK

Cuvée odrůd - Veltlínské zelené 37%, Ryzlink rýnský 3%, Muller Thurgau 60% z vinice staré 33 let. Víno zrálo 9 měsíců na kvasnicích, má jemně nazlátou barvu a jemnou vůni květin a ovoce. Je středně plné s příjemnou dochutí. U vína proběhla jeblečno-mléčná fermentace, a je vhodné ke každodennímu pití.
Vhodné k bílé rybě, kuřeti, tvrdším sýrům a zeleninovým salátům. Příjemné vínko pro každý den.
Dobrá Vinice patří k průkopníkům naturálního vinaření na Moravě a k jeho špičce. Víno pochází z vlastních vinic v okolí Znojma, převážně pak v Národním parku Podyjí. Celý charakter produkce je ovlivněn prvohorním podložím vinic. Hrozny se lisují celé a mošty pak kvasí a následně vína pak zrají převážně v dubových a akátových sudech, nebo se vína dlouhodobě macerují na slupkách či bobulích 6 až 11 měsíců v originálních nádobách dovezených z Gruzie qveveri. Petr Nejedlík byl vlastně prvním v ČR, kdo tuto metodu starou několik tisíc let u nás zavedl do praxe. Vína Petra Nejedlíka jsou vyhledávána a prodávána do mnoha zemí a vybraných Michelinských restaurací.

290  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram