Vinotéka u Lachtana

the BEST OF ŠPANĚLSKO

1.648  vč. DPH

Vybrali jsme pro Vás to nejlepší ze Španělska, ze severu až po horký jih. Skvělé bubliny, překvapivě úžasné bílé a filigránské červené, bio, organic i klasika, ale pokaždé špičková a kvalitní vína, za skvělou cenu.

Organická CAVA DIGNITAT (Cavas Masachs Josep, extra brut z Penedés), jemné a dlouhé perlení, citrusy, hruška, papája a středně dlouhá dochuť, suché jako prašná cesta u pole v červenci. Svěží a skvěle pitelné bubliny pro všední i vyjímečné okamžiky.

CULLEROT 2018 (Bodega Celler del Roure, bílé cuvée z 8 autochronních odrůd, amfora 6 měsíců, suché), fermentace pak probíhá u každé odrůdy zvlášť v nerezovém tanku po dobu přibližně třech týdnů. Po ukončení fermentace se smíchají jednotlivá vína v požadovaném poměru a následuje plnění do starých amfor o objemu 2800 litrů (původem ze 17 století) v tzv.podzemním vinařství. Vynikající víno oceněné 92 body od Robert Parker (Wine Advocate)!

MALA VIDA - "Hříšný Život"(Bodega ARRAEZ, Valencia - Cabernet svg, Syrah, Tempranillo, Monastrell, suché) barique 8 měsíců. Fermentace jednotlivých odrůd probíhala v nerezových tancích, při teplotě 28°C, po dobu 25-30 dní. V další fázi se odrůdy smíchaly a nechávaly zrát v nových francouzských dubových sudech značky Taransaud po dobu 3 měsíců a další 3 měsíce, v amerických dubových sudech Victoria, středně vypalovaných. Ve finální fázi zrálo víno 2 měsíce rovněž v amerických sudech, ale značky Intona, silně vypálených. Celková doba zrání je tedy 8 měsíců. Tento způsob stupnovitého zrání byl zvolen, za účelem získání, komplexního, vyváženého, aromaticky a chutově pestrého vína. Ocenění: 89 bodů Robert Parker (Wine Advocate 2011), stříbrná medaile Premium Select Wine Chalenge Prowein (Německo)

VIVIR SIR DORMIR (Bodega ARRAEZ, Jumilla - 100% Monastrell, suché)
Vinice leží v nadmořské výšce 650 mnm a mají stáří 35 let.Fermentace probíhá v nerezových tancích po dobu 3-4 týdnů při teplotě okolo 26-28°C. Po skončení fermentace se víno nechává zrát v 4 měsíce ve třech druzích dubových sudů, ve francouzském, americkém a madarském! OCENĚNÍ: stříbrná medaile Mundus Vini 2017

FAUSTINO RESERVA 2014 DOC (Bodegas Faustino, Rioja - 100% Tampranillo, suché) Klasická Rioja, ale již s poměrně ležením uhlazenými tříslovinami. Višně, tmavá čokoláda a jemně sud, to je to co zde najdete a lidé ve vínech z této nejpopulárnější španělské oblasti hladají. Snad nejpopulárnější představitel Rioji pod sluncem!

BLAU MARI ORGANIC TINTO (Bodegas Petxina, Tarragona - Cabernet svg, Garnacha, suché) Mladé cuvée Garnachi a Cabernetu Sauvignon. Směs odrůd místního a dovezeného původu, která dokonale shrnuje středomořský charakter a styl Tarragony, kde se toto víno zrodilo. Vůně a chuť červeného ovoce a aromatických středomořských bylin. Jemná tříslovinka garnachi se zde velmi dobře snoubí s plným tělem cabernetu. Elegantní cuvée.

Celková cena: 2060 Kč a nyní - AKČNÍCH -20% (-412 Kč) PŘI HOTOVOSTNÍ PLATBĚ, tedy celkem 1648 Kč (včetně DPH).

Víte, že si u nás k vínu můžete vybrat kvalitní zahraniční sýry za super ceny? A momentálně vám ještě nabízíme při osobním odběru KRABICE ve vinotéce - 20%  z ceny všech sýrů! Vybírat můžete např. z 3 leté holandské Goudy, 1 leté kozy, nebo z mladé kozy s italskou bylinkou, dále z 1 letého fajnově nazrálého super sýra Proosdij, či farmářského ročního Boeren trots, nebo půročního španělského ovčího sýra, nebo italské Pecorino. SPÁRUJTE SI TO SAMI S VÍNEM!

Další informace:

cukernatost:
vinařství:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram