Vinotéka u Lachtana

DOBRÁ VINICE (NOVÝ ŠALDORF) - CHARDONNAY QVEVRI 2012

Vlajková loď Dobré Vinice. Cuvée odrůd Chardonnay 40%, Pinot blanc 30%, Rýnský ryzlink 20%, Sauvignon blanc 10%. Víno má barvu světlého zlata. Vůně je delikátní, přesto velmi intenzivní a vytrvalá. Připomíná zralé žluté ovoce a směs exotického koření s minerály a vanilkou. Chut´ je šťavnatá a plná s lehkým podtónem ušlechtilého dřeva a vanilky. Tropické ovoce a jemné nuance koření s výraznou mineralitou okouzlí každého milovníka velkých vín. Po vyzrání víno snese hodnocení za nejpřísnějších kriterií a je možné ho srovnat s nejlepšími víny v Evropě v této a vyšší cenové kategorii. Potenciál tohoto vína je 18 a více let. Je to VELKÉ víno!
U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno, zrálo v nových sudech z Francie 14 měsíců na kvasnicích a 3 měsíce v nerezu. Před podáváním ho doporučujeme dekantovat!
Dobrá Vinice patří k průkopníkům naturálního vinaření na Moravě a k jeho špičce. Víno pochází z vlastních vinic v okolí Znojma, převážně pak v Národním parku Podyjí. Celý charakter produkce je ovlivněn prvohorním podložím vinic. Hrozny se lisují celé a mošty pak kvasí a následně vína pak zrají převážně v dubových a akátových sudech, nebo se vína dlouhodobě macerují na slupkách či bobulích 6 až 11 měsíců v originálních nádobách dovezených z Gruzie qveveri. Petr Nejedlík byl vlastně prvním v ČR, kdo tuto metodu starou několik tisíc let u nás zavedl do praxe. Vína Petra Nejedlíka jsou vyhledávána a prodávána do mnoha zemí a vybraných Michelinských restaurací.

790  vč. DPH

2 skladem

Další informace:

druh vína: ,
cukernatost:
země:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram