Vinotéka u Lachtana

HIBERNAL - KOČAŘÍK PETR (ČEJKOVICE)

Hibernal od Petra Kočaříka je dle renomovaného časopisu WINE & Degustation nejlepším Hibernalem v ČR.  Vínko má nazlátlou barvu a je plné, opulentní, šťavnaté, doprovázené příjemnou kyselinkou, velmi dobře strukturované s  minerálním charakterem a dlouhou dochutí. Tento Hibernal spontálně kvasil a zrál 12 měsíců na kalech v dubovém sudu. Na nose a jazyku ucítíte tropické ovoce, včetně manga, bílého melounu a broskve, vše podtržené příjemnou kořenitostí a dlouhou dochutí. Víno má velký potenciál k archivaci, ale pitelné je ihned. Po Pinotu Noir jde o další Petrův majstrštyk.

Petr Kočařík patří mezi naše nejlepší naturální vinaře. Ve vinohradě ani ve sklepě nepoužívá žádnou chemii, či jiná aditiva, pracuje v přísném bio-režimu, svá vína nefiltruje a nechává je zrát další dobu na kalech a v dubových sudech, které doplňuje tak, abyste v jeho vínech neocítili oxidativní charakter, jak tomu někdy u naturálních vín bývá. Svá vína síří minimálně a to těsně před lahvováním. Hospodaří s rodinou na cca 2ha v katastru Čejkovic a jeho vína jsou zastoupena v "těch lepších" podnicích a restauracích. Přezdívku moravský burgunďan, si Petr zasloužil právě pro své výtečné pinoty, které patří mezi absolutní špičku u nás.

474  395  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Sleva
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2022 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram