Vinotéka u Lachtana

OKR - VINAŘSTVÍ NESTAREC

Okr je složením Chardonnay, Veltlín, Sauvignon a Tramín, které si pěkně pár týdnů na slupkách. Fermntace probíhá bez pošlapání, celé bobule a jako u červeného vína s ponořováním matolinového klobouku během celého týdne. Víno je školeno z části ve starém velkém sudu a část zůstala v nerezu a po 11 měsících je nalahvované bez filtrace, čiření nebo přidané síry, jak je u Milana obvyklé.
Obsah lahve je 1 litr
Milan o Okru: „Směs jílu a písku s různorodým obsahem železa dodává Okru zabarvení od tmavě žluté až po červenooranžovou. Je tak skvělým symbolem jak pro místo, kde se víno rodí, tak pro jeho živoucí paletu barev ve sklenici.”
Milan Nestarec je mladý nadšený vinař z Moravského Žižkova, který se věnuje produkci prvotřídních naturálních vín. Jeho práce je vysoce ceněna mezi všemi milovníky zcela přírodních vín po celém světe. Milan je také šlenem spolku Autentisté. Vinaři zde sdružení se řídí Chartou Autentistů, která stanovuje vlastní přísná pravidla pro pěstování vín, daleko převyšující běžnou kategorii BIO. Vína jsou převážně nečiřená, nesířená a nefiltrovaná.

410  vč. DPH

Další informace:

druh vína: ,
cukernatost:
země:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram