Vinotéka u Lachtana

PINOT CHARDONNAY - KOČAŘÍK PETR (ČEJKOVICE)

Cuvée pinotových odrůd Chardonnay, Pinotu gris a klaretu Pinotu noir. V dobrých ročnících fermentuje každá odrůda zvlášť, leží na kalech a pak jsou všechny odrůdy scelovány a dohromady se školí ve starším dubovém sudu. Cuvée má nazlátlou barvu, je plné a intenzivní s pevnou kyselinkou, která tvoří silnou páteř tohoto opulentního cuvée, s dlouhou dochutí a výraznou mineralitou.  V projevu rozeznáme citrusové plody, hrušku, kdouli a jemně chlebovinku. Víno má dlouhý závěr a nabádá k dalšímu doušku.

Petr Kočařík patří mezi naše nejlepší naturální vinaře. Ve vinohradě ani ve sklepě nepoužívá žádnou chemii, či jiná aditiva, pracuje v přísném bio-režimu, svá vína nefiltruje a nechává je zrát další dobu na kalech a v dubových sudech, které doplňuje tak, abyste v jeho vínech neocítili oxidativní charakter, jak tomu někdy u naturálních vín bývá. Svá vína síří minimálně a to těsně před lahvováním. Hospodaří s rodinou na cca 2ha v katastru Čejkovic a jeho vína jsou zastoupena v "těch lepších" podnicích a restauracích. Přezdívku moravský burgunďan, si Petr zasloužil právě pro své výtečné pinoty, které patří mezi absolutní špičku u nás.

420  380  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Sleva
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2020 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram