Vinotéka u Lachtana

PINOT NOIR NOVOSADY - KOČAŘÍK PETR (ČEJKOVICE)

Pinot Noir od Petra Kočaříka patří do úzké špičky nejlepších pinotů na Moravě a z tratě Novosady, mezi úplnou špici. Jde o francouzský klon Pinotu Noir, který je vysazen na mladší vinici, která je ideálně položená a má vápenné podloží. Vínko má typicky pinotovou, tedy cihlově červenou barvu, je plné, opulentní, šťavnaté a hlavně velmi dobře strukturované s  minerálním charakterem a dlouhou dochutí. Na nose ucítíte ostružiny, kompotované třešně, tabák a dotek připečeného švestkového koláče, na jazyku pak lesní ovoce jako jsou ostružiny, maliny, a také brusinky, podtržené příjemnou kořenitostí. Vše doprovází jemná kyselina s krásným, ale zakulaceným a jemným tříslem. Víno má velký potenciál k archivaci, ale pitelné je ihned.

Petr Kočařík patří mezi naše nejlepší naturální vinaře. Ve vinohradě ani ve sklepě nepoužívá žádnou chemii, či jiná aditiva, pracuje v přísném bio-režimu, svá vína nefiltruje a nechává je zrát další dobu na kalech a v dubových sudech, které doplňuje tak, abyste v jeho vínech neocítili oxidativní charakter, jak tomu někdy u naturálních vín bývá. Svá vína síří minimálně a to těsně před lahvováním. Hospodaří s rodinou na cca 2ha v katastru Čejkovic a jeho vína jsou zastoupena v "těch lepších" podnicích a restauracích. Přezdívku moravský burgunďan, si Petr zasloužil právě pro své výtečné pinoty, které patří mezi absolutní špičku u nás.

630  vč. DPH

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram