Vinotéka u Lachtana

The BEST OF ITÁLIE

1.432  vč. DPH

Vybrali jsme pro vás to nejlepší z Itálie. Vína nejenom na dlouhé zimní večery, ale také k letní grilovačce. Vína ze severu Itálie, až po žhavou Sicílii.
Cena celkem: 1790 Kč (včetně dph) - AKČNÍCH -20% PŘI HOTOVOSTNÍ PLATBĚ (-358 Kč), tedy celkem 1432 Kč (včetně dph).

LUPO MERAVIGLIA - TRE DI TRE, IGT Rosso Puglia je cuvée odrůd Negroamaro, Aglianico a Primitivo, Pěkně tělnaté, zakulacené s jemnou tříslovinkou, uhlazenou ležením na sudu. Ve vůni poznáte černý rybíz, borůvky, jemně vanilka, balsové dřevo, tmavá čokoláda, fíky. V ústech plné, rozeznáte tmavé ovoce, pečený švestkový koláč, černý pepř a živočišnost, která koresponduje s dlouhou dochutí. Silné (14,5% alk), ale elegantní. Luxusní červené, s vysokým hodnocenm, elegantní ambaláží za super peníze! Vhodné ke grilovaným masům, zvěřině, zralým sýrům, jehnečímu.

CARLO BOTTER - GRAN PASSIONE ROSSO, IGT Veneto, je cuvée odrůd Merlot (60%) a Corvina (40%). Hrozny jsou selektovány z nejlepších vinic a sklízeny až v říjnu, pro dosažení vysoké cukenatosti. Hrozny se dál zpracovávají způsobem výroby slavného Amarone della Valpolicella, kdy se hrozny 15 dní přirozeně vysušují. Při tomto procesu ztratí až 50% svého objemu, ale získávají na síle, při následné fermentaci, která probíhá při kontrolované teplotě 25-27°C. Barva vína je tmavě rubínová a díky vyššímu alkoholu (14%) a jemnému tříslu má velmi pevnou strukturu. V chuti rozeznáte zralé červené ovoce, lesní plody a višně v čokoládě. Zrání v dubových sudech (3-6 měsíců) dávají vínu příjemně kořenité a vanilkové tóny. Dochuť je dlouhá. Vhodné k tmavým masům a pernaté zvěři.

SENSI VINI - CHIANTI VEGANTE SUPERIORE, DOCG Tuscany. Toto Chianti vzniklo z touhy rodiny Sensi k návratu ke kořenům a tradičním odrůdám (100% SANGIOVESE) používaným ve vinařství na počátku 20. století. Vyrábí se s maximálním ohledem na ochranu vinic a je certifikováno jako organické. Barva je světle rubínově červená, s příjemným květinovým a ovocným aroma, v ústech pak s čitelným dotykem červených bobulí, třešní a fialek. V dochuti je pevné a středně dlouhé, upoutává vás svou vyvážeností kyselinek a tříslovin. Víno je velmi dobře strukturované, s velmi dobrou organoleptickou rovnováhou. Pro zachování přirozených vlastností toto Chianti nebylo filtrováno a při jeho výrobě navíc je garantována absence všech živočišných produktů a nese Veganské označení.

TORRE RRACINA - NERO d´AVOLA, IGT Terre Siciliane. Ruční sběr hroznů z vybraných vinic na počátku října pro dosažení maximální vyzrálosti, jemné listování hroznů, fermentace se slupkami. Víno má typickou rubínovou barvu s fialovými odlesky, aroma zaujme vůní zralých višní, rybízu, fíků a tmavé čokolády. Na jazyku je to víno komplexní, se středně plným tělem, kulaté, s ovocitým a delším dozvukem. V chuti rozeznáte tmavé lesní ovoce s tóny vanilky díky sudům, v kterých víno dozrává 5 až 6 měsíců.

MARTINETTE - BARBERA d'ASTI, DOCG Superiore, Piemont. Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, je osázena na více než 50% plochy vinic. Jméno Martinette pochází z názvu vinice, z které pochází hrozny použité k výrobě tohoto vína. Tato vinice je osázena révou starou 40 let a díky svému mikroklimatu je extrémně vhodná k pěstování odrůdy Barbera. Barva vína je sytě rubínová, s tmavými odlesky. Na nose můžete cítit čerstvě utržené třešně a maliny. V ústech poznáte sušené švestky, pečený koláč s drobenkou a ostružiny. Víno je komplexní, zakulacené po zrání ve starších dubových sudech a následném půl-ročním zrání v lahvi. Víno získává pravidelně Zlatou na Prague Wine Trophy.

FUMU TERRE SICILIANE ROSSO, IGT Cuvée odrůd Merlot, Shiraz a Cabernet sauvignon, pěstovaných na svazích pod Etnou. Čedičové podloží a střídání horkých dní a chladných nocí dodává vínu neobyčejný charakter, který krásně vystihuje terroir oblasti. Jednotlivé odrůdy jsou fermentovány odděleně a teprve při následné kupáži je Fumu dáváno do vysoce-objemových vinifikátorů, kde si poleží dalších 6-8 měsíců. Víno má osobitý charakter, krásnou sytou purpurovou barvu. Ve vůni ucítíte jistou živočišnost, kouř a tmavé lesní ovoce. V ústech je to víno velmi tělnaté, komplexní s dlouhou dochutí, v které rozeznáte sušené švestky a tmavé lesní ovoce s jemnou a zakulacenou tříslovinou a parádní mineralitu.

JAKO ALTERNATIVU, ZA JINÉ VÍNO Z VÝŠE UVEDENÝCH, MŮŽETE MÍT PINOT GRIGIO z LA DI MOTTE, DOCG FRIULI (při zachování konečné ceny). Typický pinot grigio, ze severo-východní oblasti Itálie. Světlá barva s nazelenalými odlesky svědčí spíše o víně lehčího typu. Vůně je po otevření se vína ve sklenici jemně květinová, s projevy bílého ovoce, na jazyku je pak středně plné, harmonické s příjemně dlouhou perzistencí. Hodí se k salátům, bílé rybě a mladým sýrům. Toto grígio je fakt typické...

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram