Vinotéka u Lachtana

MARANI - SATRAPEZO 10 QVEVRI

590  vč. DPH

Z vyselektované tratě RKATSITELI S04, z vinic v Kondoli se začátkem srpna zredukuje úroda, aby se tím později koncem září, zvýšila celková kvalita a koncentrace zbylých hroznů. Ty jsou poté šetrně posbírány do malých bedýnek a opatrně odstopkované. Lehce rozdrcené se vloží do historických gruzínských hliněných nádob na víno Qvevri. Pro toto víno bylo použito celkem 10 ks qvevri zakopaných v hliněné podlaze vinařství.
Fermentace probíhá v nádobách bez umělých kvasinek. Po dobu 6 měsíců se s qvevri nádoby nic neděje, pouze se občas ručně promíchá obsah v jejich nádobách. Výsledné víno zlaté barvy je dekantováno a jemně přeneseno do nových dubových sudů typu barrique na dalších 10 měsíců zrání. Po plnění, leží víno před expedicí dalších 6 měsíců na lahvi ve sklepě.
Barva vína je sytě žlutá, až do ambry, se zlatým odleskem na menisku.
Na nose je víno velmi komplexní, rozlišíte vůni marmelády z bílého ovoce se skořicí, okvětními lístky růží a praženými mandlemi.
Na jazyku je pak velmi minerální, ale působí jemným dojmem. Chuť je komplexní se sušenými meruňkami, hruškami, sladkým kořením, lehkou vanilkou a kokosovými tóny. Závěr je dlouhý a hedvábný, s měkkými a vyzrálými taniny.

Další informace:

druh vína: ,
cukernatost:
země:
vinařství:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram