Vinotéka u Lachtana

MIRA - RIESLING

460  vč. DPH

RIESLING – VIRTUOZITA, HLOUBKA A INTENZITA. Takový je RIESLING v podání Miry.
Sprašová půda a vinice staré 33 let. Riesling, který prošel částečnou karbonickou macerací v otevřených kádích a dokvasil v akátových sudech o objemu 1100 litru. Lahvováno 6 měsíců po sklizni přímo z hrubých kalů. Jak snadné a přímočaré. Jako tento ryzlink.
Na etiketě: Vaslav Nijinsky (1889-1950) – ruský tanečníka a choreograf polského původu, obdivován pro své skoky zdánlivě vzdorující gravitaci.
Společný projekt, který Mirka a Milan Nestarcovi nosili v hlavách jž dlouho, ale až po letech se jm ho podařilo konečně uvést na světlo světa. Některé části projektu potřebovaly uzrát. Naopak některé jsou dělány velmi spontánně. Stejně tak, jako v přírodě.
V posledních pár letech se Mirce a MIlanovi podařilo společně získat velmi zajímavé vinice v lokalitách, které mají ojedinělý charakter. Chtěli s nimi od začátku pracovat mírně odlišně a hledat cesty, jak ještě víc nechat promluvit přírodu, svobodu, umění a krásu. Záležitosti, kterou jsou v jejich (našich) životech esenciální.

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
země:
vinařství:
Sleva!
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram