Vinotéka u Lachtana

TINÁCULA AMFORA - BODEGAS LAS CALZADAS

390  vč. DPH

Bílé suché víno vyrobené z odrůdy PARDILLA. Bodegas Las Calzadas je vinařství, které se specializuje na výrobu vín v amforách. Začali v roce 2015, kdy v amforách, které zdědili po svém pradědečkovi vyrobili své první víno. A protože chutnalo všem lidem, kteří ho ochutnali rozhodli se začít s výrobou vína s co nejmenší intervencí a hlavně s filozofií zrání vždy v hliněných amforách. A nemohlo tomu být jinak než začít vyrábět bílé víno ze zapomenuté odrůdy Pardilla. V okolí našli opušténou vinici s touto odrůdou a podařilo se jim ji znovu uvézt do života. Vinice má stáří přiblině 70 let. V současné době mají i úplně novou vinici a jsou po 60 letech prvními vinaři, kteří tuto odrůdu v oblasti DO Ribera del Jucar vysadili. Konkrétně je to ve vinařské části Pozoamargo a vinice se jmenuje Camino Las Casas. Amfory, které používají jsou všechny získané, mravenčím úsilím, z okolních vesnic. Amfory zde totiž vždy byly tradiční pro výrobu vína, nicméně v 50 letech se zavedením modernějších technologií vinaři amforry opustli. Naštěstí spousta z nich byla v tak dobrém stavu, že se je podařilo zachránit a mohlo se v nich začít opět víno vyrábět. Název Tinacula pochází z latiny a znamená "malá nádoba (amfora)".
Na vinici se praktikuje biodynamické zemědělství. Hrozny se sbírají ručně a pečlivě třídí do malých 15 kg skříněk. Po převozu do vinařství dochází k přefermentační 4 hodinové maceraci celých hroznů a následnému lisování na ručním lisu. Vzniklý mošt pak samovolně fermentuje v amforách o objemu 2000 litrů. Po skončení fermentace dále víno zraje na kalech 3 měsíce a denně se kaly ručně promíchávají.
POPIS : víno ma slámově žluté zabarvení a vysokou viskozitu. Vůně je středně intenzivní minerálně-kamenitá, zralá broskev, líčí, citrusové plody, lehce do mandlí. V chutí je plné, důrazné, skvěla kombinace kyseliny a třísla, lehce ořechové, mandle, fíky, minerálnsot, dlouhá dochuť. Velmi originální a nevšední víno.

Další informace:

druh vína: ,
cukernatost:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram