Vinotéka u Lachtana

ZEBRO TINTO - AMOREIRA DA TORRE

330  vč. DPH

Červené suché víno vyrobené z odrůd ARAGONÉZ 50%, ALICANTE BOUCHET 30%, TOURIGA NACIONAL 20%. Stáří vinic je 17 let a leží v nadmořské výšce 250 metrů nad hladinou moře. Půda je zde písčitě-jílovitá a vápenitá, s žulovým podložím. Hektarová výnosnost je velmi malá 3000kg/Ha. Hrozny se sbírají a třídí výhradně ručně, potom se odstonkují, pomelou a jsou dopraveny do horizontálního vinifikátoru, kde dojde ke spontánní fermentaci, která trvá 20 dní při teplotě okolo 25-27°C. Následně je víno dáno do nových francouzských dubových sudů značky Allier o objemu 225l. V počáteční fázi zrání dojde k samovolné malolaktické fermentaci a víno pak zraje dalších 6 měsíců.

POPIS : víno má temně fialové zabarvení a vysokou viskozitu. Vůně je výrazná, mix čerstvého i zralého ovoce, černý rybíz, třešně, kořenitost, bílý pepř, tousty s decentně balsamikovým pozadím. Chut je plná, expresivní, energická, dobrá kyselina, pěkně zakomponované, ale znatelné třísloviny, dotek dřeva, peckovinově-ovocná delší dochut.

SNOUBENÍ S POKRMEM : steaky, grilované maso a uzeniny

OCENĚNÍ : stříbrná medaile Mundus Wini 2015. 92 bodů R.Parker!

Další informace:

druh vína:
cukernatost:
vinařství:
Všechna práva vyhrazema © 2016 - 2024 Vinotéka u Lachtana | Powered by Design Green Cat.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram